Przejdź do treści
7°CPowietrze: bardzo dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:09 · zachód 18:04
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 35 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3133 i 3187)

08.10.2026 21:42, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 163

Wynik głosowania

Przyjęte poprawka 1

Za głosowało 239 posłów. Wymagana bezwzględna większość głosów - co najmniej 220 głosów za.

Za
239 54,6%
Przeciw
199 45,4%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
22

Procenty liczone od 438 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Jelcz-Laskowice

Za 9

Przeciw 5

Posłowie związani z miastem Jelcz-Laskowice

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3133, 3187

projekt dotyczy uproszczenia zasad funkcjonowania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz dostosowania je do obrotu cyfrowego. Zmiany mają ułatwić prowadzenie firm, w szczególności w sytuacjach, gdy wspólnicy kontaktują się zdalnie lub przebywają za granicą. Nowe przepisy ograniczają wymogi...

Sprawozdawca: Zdzisław Gawlik, Magdalena Małgorzata Kołodziejczak

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Zdzisław GawlikKOPanie Marszałku! Panie Premierze! Nadzwyczajna komisja kodyfikacyjna negatywnie opiniuje zaproponowaną przez Senat zmianę ustawy o zmianie ustawy - Kodeks...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156153102
PiS1470136011
Rozwój Plus4003703
PSL-Trzecia Droga3229201
Lewica2120001
Konfederacja1601501
Centrum1515000
Polska 20501513002
niezrzeszeni75200
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
bezwzględna większość głosów (co najmniej 220 głosów za)

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 01:05; głosowanie pobrane: 08.10.2026 22:05